בעונה הקרובה המועדון יעבור שדרוג מקצועי והשחקנים ילמדו את יסודות הכדורגל בצבעים בשיטת football3color שהיא שיטה פשוטה ויעילה. כנסו לאתר www.football3color.com ושם יש הסבר ווידיאו על השיטה בעברית ובאנגלית. שיטה פשוטה, הגיונית, יעילה ומהפכנית הבנויה על התאמה בין 3 צבעים של הנעל ושל אביזרי האימון. הירוק- מסירה חיצונית, הובלת כדור ובעיטה מסובבת לשער עם החלק החיצון וכו'. הצהוב- מסירה עם פנים הנעל, הובלת כדור עם החלק הפנימי של הנעל ובעיטה עם פנים הנעל. השחור- הובלת כדור, מסירה ובעיטה בצבע השחור תמיד תהייה הבעיטה הכי חזקה של השחקן. בכל אחד משלושת הצבעים האלו צריך לדעת איך להשתמש ומתי והכי חשוב למה. לימוד יסודות משחק הכדורגל הובלה, כדרור, מסירה, בעיטה ועצירה לפי 3 צבעים שמופיעים בנעל ולפי ציוד העזר שגם הוא מופיע ב- 3 הצבעים שעל הנעל כגון: קונוסים, כיפות, מקלות וחישוקים וכו'… השחקן מבצע את לימוד התרגיל כאשר יש שילוב זהה בין צבע הנעל לצבע האביזר.

יתרונות השיטה:

  • השחקן לומד מהר יותר.
  • יעילות בזמן האימון, לא צריך כל דבר להסביר.
  • האימון יותר מעניין.
  • השחקן מבין למה ומתי צריך להשתמש באיזה חלק של כף הרגל.
  • השחקן לא זקוק להוראות חוזרות של המאמן הכול ברור לו.
  • השחקן הצעיר יכול להתאמן לבד בחצר, בפארק בכל שטח פתוח, הוא זקוק לציוד מינימאלי בצבעים מתאימים.

למידה על ידי קידוד צבעים(color coding) היא שיטה שבה הצבעים מהווים כלי עזר שבעזרתם ניתן ללמד אנשים מיומנויות קוגניטיביות ומוטוריות מורכבות. השיטה מתבססת על כך שהחוש הדומיננטי ביותר אצל האדם הוא חוש הראייה ולמח האנושי קל יותר לתפוס גירויים ויזואליים מוכרים (צבעים) מאשר גירויים לא מוכרים שלמח ישנו קושי לפענח את משמעותם. למעשה, על ידי מתן הנחיות המועברות למח באופן שבו הוא מסוגל לפענחם מתבצע קישור סינופטי במערכת העצבים בין הצבע לביצוע תנועה מוטורית ספציפית, כך שלכל צבע ישנה משמעות מוטורית. עלי ידי הסנכרון בין הצבעים השונים לתנועות המוטוריות מתבצע תהליך למידה פרוצדוראלי המאופיין באוטומטיות,יעילות וביצועים טובים יותר.

איכות הנעל ברמה גבוה מאוד והיא יכולה לשמש אתכם גם ללימוד וגם למשחק. במידה ושחקן מעוניין לשחק ב"נייק" ,"אדידס" וכו'… בכל אימון יש להביא את שני זוגות הנעליים ובחלק של לימוד היסודות השחקן יחליף נעליים. כנסו לאתר ושם יש הסבר ווידיאו על השיטה בעברית ובאנגלית.
מועדון הכדורגל ברצלונה פרסם מצגת של מחלקת הנוער שלו מבנה המחלקה, צוות עובדים ועקרונות לימוד ועל מה שם המועדון דגש? מתברר שהטכניקה האישית והעבודה ברגל החלשה נמצאים בראש העקרונות הלימודיים שלהם ולמעשה כל השיטה שלנו לימוד יסודות הכדורגל בצבעים באה לעזור למאמן ללמד את השחקן  את היסודות כדי שהשחקן יצטרך להשתמש בשני הרגליים שלו בלית ברירה אצלנו השחקן לומד ומתרגל יסודות כי כל השיטה בנויה משמוש בכל 6 חלקי רגל, בהובלת כדור, כדרור, מסירה, בעיטה, עצירה וכו'…שחקן לא יכול לקבל החלטה נכונה בלי שליטה טובה בכדור והשיטה שלנו בדיוק באה לפתור את הבעיה הזו.

מטרת האימון
להטמיע הכנה פיזית ספציפית לרכוש רמה טכנית מספקת .

מטרת בית הספר לכדורגל ברצלונה.
חשוב לנו לעבוד על ההיבטים הבסיסיים מסירה,שליטה, בכדור, בעיטה, הובלת כדור וההיבט הכי חשובהתמקדות חזקה ברגל החלשה.

FCB