אמנון רז

רקע
אמנון רז הוא יו"ר איגוד המאמנים, אימן במשך שנים רבות את נבחרת ישראל נוער/נערים/ילדים. אימן קבוצות רבות, היה מנהל מקצועי של הפועל חיפה מחלקת הנוער. מרצה ב UEFA .

חוות דעת על הנעל ושיטת האימון
אמנון ניסה את הנעל ואף הכין כמה תרגילים עם הנעל עבור ברוך גלבוע. הנעל טובה מאד לילדים שנמצאים בתחילת הדרך של אימוני הכדורגל. אמנון ניסה את השיטה עם שני זוגות נעליים שקיבל לדוגמא. מנסיונו אם מתחילים את השנה עם 20 ילדים, 5 מהם תופסים את רעיון המשחק הטכני תוך זמן קצר ואילו לאחרים זה לוקח זמן רב או שהם לא לומדים כלל לשחק נכון. בעזרת הנעל והציוד הצבעוני הנלווה כל הילדים יצליחו תוך זמן קצר לשחק נכון.
אמנון יהיה מוכן להמליץ על הנעל לקולגות שלו. למעשה הוא כבר הראה את הנעליים למספר מאמנים והם התלהבו מהשיטה.

הסיבות שבגללן כדאי לרכוש את הנעליים:

 1. הבנה קלה יותר לילד.
 2. לימוד טוב של יסודות הטיפול בכדור משחק טכני.
 3. חסרונות הנעל: ילדים רוצים לנעול נעליים כמו של השחקן הנערץ עליהם וזה מה שהם מבקשים מההורים לקנות להם. יחד עם זה אם המאמן מסביר להם שזו נעל מיוחדת שמשמשת כאביזר לאימון הם כנראה יקבלו את זה.

סרחיו אלבחרי – האקדמיה לכדורגל אשקלון.

רקע
מיסד ומנהל האקדמיה לכדורגל דרום אמריקאי. מאמן ושחקן כדורגל. שיחק כדורגל בליגת העל בארגנטינה ובמקומות אחרים, והיה בסגל נבחרת ארגנטינה לנוער. האקדמיה לכדורגל דרום אמריקאי פועלת באשקלון משנת 2009 . מיועדת לילדים מגיל 4 ועד בוגרים. כיום רשומים כ 200 ילדים פעילים. האקדמיה גם מקיימת מחנות אימונים לשחקני כדורגל בקבוצות שונות המחפשים להעלות את רמת הטכניקה והכושר הגופני.

חוות דעת על הנעל ושיטת האימון
סרחיו קנה כ 50 60 זוגות נעליים לילדי בית הספר. שיטת האימון: סרחיו אומר ששיטת האימון עם הנעליים היא מצויינת. השיטה קלה לילדים ונוחה למאמן. השיטה עוזרת להתגבר על בעיות הריכוז שיש במקרים רבים לילדים ובעזרתה הם תופסים יותר מהר. לדבריו יש ילדים במשך ארבעה חודשים ולא הצליחו לבעוט בצד החיצוני של הרגל אפילו פעם אחת. עכשיו, לאחר שימוש של חודשיים בנעליים כולם מצליחים ומוסרים כדור גם עם החלק הקדמי וגם עם החלק החיצוני. סרחיו אומר שהשיטה והנעליים ממש שידרגו את איכות האימון. הוא מתכנן לצלם סרטון וידיאו שיראה את השימוש בשיטה. איכות הנעל: סרחיו נותן לנעל ציון של 80% . הנעל טובה ואיכותית אבל הפקקים קצת קצרים מדי. חוץ מזה הוא מקבל תגובות מצוינות מהילדים וההורים הנעל נוחה, לא לוחצת וגמישה במידה נכונה.

הסיבות שבגללן כדאי לרכוש את הנעליים:

 1. הילדים לומדים מהר יותר בצורה משמעותית
 2. השיטה עוזרת למאמן לעבוד. אם בעבר היה צריך לחזור על ההסבר כ 30 פעם, הרי שכיום, בשימוש בנעליים ובשיטת האימון מספיק לו להראות פעם או פעמיים וכל הילדים מבינים ומתחילים לבעוט נכון.
 3. הנעליים נמכרות במחיר סביר. כשהציג את הנעליים לילדים לא היה אף ילד שלא יכול היה להרשות לעצמו לרכוש אותן ואכן כל הילדים רכשו נעליים.
 4. חסרונות או בעיות בנעליים או בשיטה: אין.

זיאד פלאח – מאמן ומורה לחינוך גופני בכפר סמיע.

רקע
שחקו כדורגל לשעבר במשך 14 שנים. בוגר בית הספר למאמנים שבמכון וינגייט ובעל תעודת מאמן מוסמך לכדורגל. בעל ניסיון נצבר במשך 22 שנה באימון קבוצות ילדים, נוער ובוגרים בכדורגל. בעל תואר ראשון ושני במנהל הספורט.

חוות דעת על הנעל ושיטת האימון
שיטה מצוינת שמקילה על הילדים להבין את מושגי היסוד של המשחק הטכני.. בשיטה הישנה לקח הרבה זמן להסביר לילדים את המושגים "חיצון" ו"פנימי". היה צריך להדגים להם את סוגי הבעיטות השונות, ואז להסביר את המונחים ואחר כך להדגים שוב בעזרת כף היד. הילדים היו מאבדים ריכוז בדרך ואחר כך התקשו לזכור את המושגים על המגרש. ברגע שהכניסו את הנעליים עברו פשוט לדבר בצבעים והילדים תופסים את זה מיד. בבית הספר שלו יש כ 70 ילדים ורובם קנו את הנעל. )אלה שלא קנו הם ילדים שבתחילת השנה קנו מראש נעליים ולא רצו להוציא סכום נוסף על הנעליים האלה(. איכות הנעל: הנעל עצמה איכותית וטובה. זיאד מציע לנו לשקול להחליף את השרוכים בסקוטש בעיקר במידות הקטנות, כי בגילאים אלה קשה לילדים לקשור בעצמם את הנעליים.

הסיבות שבגללן כדאי לרכוש את הנעליים:

 1. קל להבנה.
 2. חוסך זמן.
 3. יוצר אפקט למידה פשוט ע"י צבעים במקום המושגים התאורטיים של "חיצוני" ו"פנימי".
 4. חסרונות או בעיות בנעליים או בשיטה: אין.